Weekendy z mistrzami: „Coś optymistycznego” – Gosia Jurasz i Adam Wawrzyniak

Przed Wami warsztaty z Gosią Jurasz oraz Adamem Wawrzyniakiem, warsztaty na których nauczycie się, jak profesjonalnie, klimatycznie i z duszą sfotografować dzieci własne, znajomych czy klientów.

fot. Gosia Jurasz
fot. Gosia Jurasz

 • dowiecie się, jak wyszukiwać magiczne plenery oraz plastyczne światło choćby w okolicy Waszego domu,
 • aż dwie utalentowane osoby zdradzą Wam swoje tajemnice warsztatowe i pokażą, jak sprawić w programach graficznych, by Wasze zdjęcia wyglądały profesjonalnie i jak nawet z przeciętnego zdjęcia wydobyć baśniowe kolory,
 • nauczycie się, jak rozmawiać z małymi modelami i jak sprawić,
 • co zrobić, by styl fotografowania zawsze był aktualny i nie opierał się modzie.
 • dowiecie się, co robić, jakich narzędzi użyć, by wypracować swój własny styl,
 • dostaniecie mnóstwo inspiracji o dobieraniu scenerii, kreowaniu kadrów, szukaniu pomysłów na sesje etc.

Dla kogo są dedykowane?

Są to warsztaty dla wszystkich, którzy chcą udoskonalić swój warsztat i zachowywać profesjonalnie w stosunki do swoich małych modeli – niezależnie od stopnia zaawansowania (podstawą jest  znajomość obsługi własnej lustrzanki) – każdy z pewnością wyciągnie coś dla siebie, ponieważ na naszych warsztatach indywidualnie podchodzimy do każdego uczestnika, każdy indywidualnie pod okiem prowadzącego będzie miał okazję pracować z modelką, a także uzyska porady tylko dla niego o swoich mocnych i słabych stronach.

fot. Gosia Jurasz
fot. Gosia Jurasz

Jakie są u nas zasady?

 • Wyjątkowo na tych warsztatach zaopiekuje się Wam aż dwóch prowadzących!!! Praktyka podczas pleneru pierwszego dnia odbywała się w grupach do 5ciu osób! Jeśli zbierze się komplet uczestników do dyspozycji będziemy mieli 4 modelki.
 • Każdy z każdą modelkami będzie miał okazję pracować indywidualnie pod okiem prowadzących – z obojgiem na zmianę, pozostałe osoby w grupie będą jej asystować,
 • Przygotujemy oświadczenia od mam modelek, więc będziecie mieli prawo publikować zdjęcia zgodnie ze złodziejewskimi zasadami.
fot. Adam Wawrzyniak
fot. Adam Wawrzyniak

Piątek

ok. 19 Przyjazd i zakwaterowanie uczestników.

20:00 Spotkanie organizacyjne z Gosią i Adamem. Swobodna rozmowa o fotografii, o Waszych doświadczeniach i oczekiwaniach, czyli integracja przy blasku ogniska lub kominka.

Sobota

9:00 Śniadanie

10:00 Teorii tylko tyle, ile jest niezbędne:

 • Prezentacja zdjęć Gosi i Adama, czyli „co im w głowie siedzi” – zajrzymy tam i dowiemy się krok po kroku, jak powstawały ich zdjęcia – od pomysłu, przez realizację do postprocesu.
fot. Gosia Jurasz
fot. Gosia Jurasz

12:00 Praktyka w plenerze

UWAGA! 2 modelki, 2 prowadzących. Praca pod okiem aż dwóch prowadzących, na zmianę. To wyjątkowa okazja, by w jednym miejscu i w jednym czasie poznać perspektywę dwóch różnych fotografów, do tego kobiety i mężczyzny.

Gosia przygotuje naszym Modelkom przepiękne stylizacje. Prowadzący dostosują pomoc i wskazówki do poziomu Uczestników.

Zdjęcia w plenerze: PORTRET
2 Modelki:
2 Fotografów: Gosia Jurasz i Adam Wawrzyniak

17:00 Obiadokolacja

Indywidualna selekcja zdjęć oraz ich szczegółowe omówienie podczas spotkania wieczornego, a podczas niej, poddacie się nie tylko indywidualnej krytyce, ale także:

 • dowiecie się, jakie kryteria powinny decydować przy wyborze zdjęć i ich selekcji – staranna selekcja i odpowiedni wybór są  bowiem kluczem do szybkiego, sprawnego retuszu,
 • co wygląda dobrze, a co źle, co buduje klimat, a co go psuje
 • kolejny raz „mniej znaczy więcej” – nauka odróżniania zdjęć lepszych od gorszych i odrzucanie bez sentymentów tych gorszych kluczem do porządku w Waszych galeriach, a także sposób na niezanudzanie odbiorców,
 • Już tego dnia jeden z naszych prowadzących poruszy zagadnienia postprocesu.
fot. Adam Wawrzyniak
fot. Adam Wawrzyniak

Niedziela

9:00 Śniadanie

 • Nasi prowadzący  zdradzają tajemnice warsztatowe, czyli materiał z aparatu to dopiero początek przygody…
 • środowisko pracy – tablet, kalibrator, monitor – co warto mieć i dlaczego
 • dowiecie się, jak najszybciej i najprościej osiągać zamierzone efekty, nie natomiast jak poszczególne narzędzia działają, bowiem tego możecie się nauczyć na naszych warsztatach dedykowanych Postprodukcji – na naszych gości skupimy się na zdradzaniu tajemnic ;)
 • jakie programy, akcje, presety; jaki tok myślenia i tok działania, efekty malarskie uzyskiwane w programach graficznych – kolory i „malowanie światłem”,
 • przygotowanie plików do eksportowania do Internetu.
fot. Gosia Jurasz
fot. Gosia Jurasz

W całkowity koszt warsztatów wliczone są posiłki oraz zakwaterowanie w stylowych, dwuosobowych pokojach w agroturystyce przy Pałacu Jasminum.
Każdego dnia, o ile pogoda nam pozwoli, rozpalimy ognisko i poczęstujemy Was kiełbaskami. Dzień zakończony w taki sposób ma niezwykły urok…

Uczestnicy powinni mieć ze sobą aparaty (najlepiej cyfrowe – choć dodatkowo analogi mile widziane – by móc na bieżąco nam swoje twory pokazywać i byśmy mogli je omawiać).

Warunkiem uczestniczenia w warsztatach jest pełnoletniość i znajomość swojego sprzętu fotograficznego.

Zajęcia prowadzimy w małych grupach, co jest arcyważne – przyjmiemy tylko do 10 osób osób.

To jedyne tak intensywne, w tak małej grupie i w takim składzie warsztaty w Polsce!

Zapraszamy!

Biorę udział

fot. Gosia Jurasz
Ten wpis został opublikowany w kategorii Programy historyczne i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Obraz CAPTCHY

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Zobacz podobne wpisy: