Zbyszek Filipiak, Drax

Zbyszek Filipiak, Drax, wielki erudyta, meloman, znawca  historii fotografii i jej klasyków. Pracuje zarówno na kliszach (średnio i małoobrazkowych), jak i cyfrowo; woli jednak to pierwsze. W swojej twórczości stara się nie zanudzać, ani siebie, ani odbiorców, w związku z tym szuka coraz to nowych tematów i inspiracji, z lomografią, krajobrazem, reportażem i makrofotografią włącznie. Od fotografii portretowej i kobiet jednak wyszedł i niezmiennie do niej powraca.

Na warsztatach złodziejewskich zachęca do inspiracji wielkimi tematami z historii sztuki – zwłaszcza malarstwem prerafaelitów oraz okresem art – deco (lata 20 – 30 XX wieku). Tępi tandetę, taniochę i małoduszność w fotografii. Zawsze spodoba mu się bardziej zdjęcie niedoskonałe technicznie, ale rekompensujące pomysłem i emocją. W sporze pomiędzy zwolennikami prawdy i iluzji wybiera tajemnicę.

Prezes stowarzyszenia Toruńskie Spacery Fotograficzne – grupy, która od 2010 roku wyrosła na najprężniejszy zespół fotograficzny w Grodzie Kopernika.

Autor trzech wystaw indywidualnych i uczestnik wystaw zbiorowych.

Strony internetowe:

www.zbyszekfilipiak.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Obraz CAPTCHY

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Zobacz podobne wpisy: