Marcelina Oczkowska Złodziejka

Marcelina Oczkowska, Złodziejka, z wykształcenia historyk literatury, kulturoznawca, filmoznawca – trochę pisała, by uciec od codzienności, potem robiła wiele rzeczy niepotrzebnych, aż zrozumiała, że to fotografia jest jej środkiem wyrazu. W swojej twórczości Złodziejka szuka środka między rzeczywistością, a marzeniami, prawdą a złudzeniem, przeszłością a przyszłością, szuka po prostu Prawdy o człowieku, prawdy o kobiecie. I pomimo że nawet w aktach szuka przede wszystkim emocji, a nie ciała, udało się jej zdobyć III miejsce w 2008 r. oraz wyróżnienie w 2009 w konkursie Fotoerotica.
Jej zdjęcia są najczęściej smutne, ale nie pozbawione nadziei i wydaje się, że poszukiwaniom nadziei właśnie poświęca najwięcej czasu. Jest mistrzynią nostalgii i celnym łowcą emocji, zapewne dlatego jej zdjęcia często skłaniają do refleksji. Jej przeobrażony styl retro, otoczenie arystokratycznej historii oraz miękkie, okienne światło tworzą obrazy kobiety silnej, poszukującej, zapatrzonej w siebie, bogatej emocjonalnie, a smutne dziewczęta wręcz na oczach odbiorcy nabierają dojrzałości, która uwodzi serce i umysł.

http://oczkowska.pl
http://oczkowska.com

Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografowie i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 komentarzy do postu Marcelina Oczkowska Złodziejka

  1. Jestem pod wielkim wrażeniem zdjęć Pani Marceliny. Z wielką pasją przekazuje nam swoje emocje. Widać, że zdjęcia są robione z wielkim zaangażowaniem a nie tylko dla samych zdjęć. Ta galeria to dobry przykład jak obraz nagiej kobiety to nie tylko ciało, ale także i dusza.

  2. Anonim pisze:

    Pieknie napisane, z jeszcze piekniejsza ilustracja…:)Ciesze sie, ze taka osoba jak Ty pojawila sie na mojej zyciowej sciezce!Podziwiam i cenie jako osobe i jako artystke!Pozdrawiam cieplo…asia

  3. Pingback: Zapraszamy na warsztaty w Złodziejewie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Obraz CAPTCHY

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Zobacz podobne wpisy: