Klaudia Rataj

Klaudia Rataj urodziła się w 1989r. w Stargardzie Szczecińskim. Już od maleńkości rozkwitała w jej małym serduszku miłość do piękna i świata baśni, która z wiekiem zamiast cichnąć coraz bardziej potężniała, by wreszcie znaleźć ujście w fotografii.

fot. Klaudia Rataj

fot. Klaudia Rataj

Fotografią na poważnie zaczęła interesować się w liceum i od wtedy każdą wolną chwilę spędzała z aparatem, ponieważ to fotografia stała się jej medium, dzięki któremu wyrażała coraz odważniej, co w jej duszy gra. By rzetelnie snuć swoje opowieści, postanowiła pogłębiać wiedzę fotograficzną w dwuletniej szkole policealnej w Szczecinie. Od tego czasu nie rozstawałam się z fotografią. Jest całym jej światem bez którego nie wyobraża już sobie życia. Kreowanie baśni i magicznego świata stało się nałogiem.

fot. Klaudia Rataj

fot. Klaudia Rataj

Klaudia już wiele lat temu dała się poznać na forach fotograficznych i galeriach internetowych jako Absentia – jej zdjęcia zachwycały, wzbudzały podziw i rozbudzały tęsknotę za innym, lepszym światem, dalekim od współczesnego świata kolekcjonerów wrażeń – dlatego też Klaudia tak dobrze wpisze się w klimat Złodziejewa.

fot. Klaudia Rataj

fot. Klaudia Rataj

fot. Klaudia Rataj

Kobiety z jej zdjęć są jeszcze piękniejsze niż w rzeczywistości, są istotami tajemnymi, niepojętymi, eterycznymi i ezoterycznymi. To kobiety zawieszone gdzieś pomiędzy ziemią i niebem. Ziemia, woda, powietrze – są obecne niemalże w każdym zdjęciu Klaudii, w każdym ujęciu czujemy ich moc. Kobiety wplątują się w żywioły, które z wielkim powodzeniem Klaudia ujarzmia w swojej fotografii. Wydaje się, że jedynie ognia brakuje w tych zdjęciach – jednak uważny widz dostrzeże go w kolorystyce i nastroju. Bohaterki opowieści Absentii spajają się z przyrodą, z magicznymi zakamarkami lasów, nadmorskich krajobrazów i opowiadają nam fascynujące historie o odwiecznych pragnieniach i marzeniach ludzi.

fot. Klaudia Rataj

Możliwość spotkania się w Złodziejewie z tą zdolną panią fotograf to nie tylko wpuszczenie Was do jej magicznego świata, ale także, a może przede wszystkim możliwość poznania jej warsztatu – poznanie sekretów obróbki, która sprawia, że jej zdjęcia to obrazy rozpoznawalne na odległość. Poznacie tajemnice, dzięki którym będziecie mogli snuć swoje własne opowieści, błąkające się po Waszej duszy… A teraz sssssza…. Obejrzyjmy razem te zdjęcia, niech rozpoczną się czary.

fot. Klaudia Rataj

fot. Klaudia Rataj

Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografowie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Obraz CAPTCHY

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Zobacz podobne wpisy: