Gosia Jurasz

Gosię Jurasz poznałam kilka lat temu w Złodziejewie – uczestniczyła tu w warsztatach i już wtedy była zauważalna jako kot chadzający własnymi drogami, a jej zdjęcia wyróżniały się niezwykłą starannością i przepięknie dobranymi kolorami.

Jak wspomina jej fascynacja portretem zaczęła się jakieś 9 lat temu. Już wtedy wiedziała, że jeśli będzie kontynuować swoją przygodę z aparatem to głównym tematem jej zdjęć będzie twarz człowieka, a przede wszystkim dziecka,  z  odbitymi w niej emocjami.

fot. Gosia Jurasz

fot. Gosia Jurasz

Dzięki ogromnej wrażliwości estetycznej, pogłębianej już od dziecka wizytami w muzeach i wpatrywaniem się w dzieła malarskie mistrzów, Gosia wypracowała swój rozpoznawalny styl – u niej jak w malarstwie nie ma miejsca na przypadek – starannie dobiera kolory i scenerię, które pogłębiają ciepły, pełen miłości i Prawdy klimat jej zdjęć. Z czasem jej fotografie zaczęto określać jako  portrety foto-malarskie.  Trafne jest to także  z powodu stylu jej pracy i postprocesu, który jest dopełnieniem jej zdjęć i jak sama uważa, czymś co je wyróżnia.

W zdjęciach Gosi, zwłaszcza tych, na których są dzieci, jest coś poruszającego – podpytywana zdradziła, że na sesji dzieci traktuje poważnie, jak dorosłych, a to daje im możliwość prawdziwego pozowania – zapominają wtedy o zabawie i stają się wspaniałymi aktorami, w efekcie czego zamiast roześmianego berbecia, mamy na zdjęciach Osobę.

fot. Gosia Jurasz

.fot. Gosia Jurasz

Najbardziej lubi zdjęcia plenerowe ponieważ dają jej one swobodę w wyborze tła, a i dzieci czują wtedy najlepiej. Naciska spust migawki dopiero wtedy gdy światło pięknie i łagodnie układa się na twarzy.Jest ideałem wykładowcy ponieważ poza posiadaniem talentu i wiedzy  uwielbia kontakt z ludźmi. Gosia jest także przykładem osoby, która ze swojej pasji uczyniła sposób na życie zawodowe – początkowo hobbistycznie fotografowała dzieci przyjaciół i znajomych, a teraz fotografowanie jest jej pracą, którą uwielbia

fot. Gosia Jurasz

fot. Gosia Jurasz

Fanpage Gosi

Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografowie i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Obraz CAPTCHY

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Zobacz podobne wpisy: