Elena Shumilova

Elena Shumilova to na naszym pokładzie kolejny fotograf ze Wschodu. Tworzy fotografie wykorzystując klimat swojego niezwykłego domu w podmoskiewskiej wiosce. Elena swoją przygodę z fotografią rozpoczęła w 2012 roku, kiedy jej mąż podarował jej aparat, czyli niespełna dwa lata po pierwszych próbach fotografowania jej fotografia stała się rozpoznawalna na całym świecie. Mamy rok 2015 i obecnie jest ona uznawana przez wielu za jedną z ośmiu najlepszych portrecistów dzieci na świecie, ma w sieci około 60 mln zwolenników – osób obserwujących. Obecnie fotografuje Canonem EOS 5D Mark II i najczęściej obiektywem 135mm.

fot. Elena Shumilova

fot. Elena Shumilova

Historia Shumilovej przypomina mi historie wielu kobiet, które nie wyobrażają sobie powrotu do pracy, zwłaszcza w korporacji, po narodzinach swoich pociech – ona była dobrym architektem, ale po narodzinach dzieci musiała zrezygnować z pracy i fotografia stała się jej sposobem na spełnienie, a także sposobem na życie, Myślę, że spotkanie z nią, zwłaszcza dla nas – mam – może być niezwykle inspirujące i pokrzepiające.

fot. Elena Shumilova

fot. Elena Shumilova

Na jej zdjęciach z reguły widzimy dwójkę jej synów podczas zabaw i najczęściej z gospodarskimi zwierzętami. Maluchy w towarzystwie wielkiego owczarka środkowoazjatyckiego, kotów, królików, gęsi… wyglądają jak postaci z baśni, a sielski charakter zdjęć, daleko piękniejszy od rzeczywistości, podkreśla subtelne, rozproszone światło i przepiękne kolory, które Elena sprawnie dobiera i stwarza dzięki nim wizualną i emocjonalną głębię na zdjęciach. Patrząc na te zdjęcia czujemy, że w ujęciach tych nie ma żadnego fałszu i wymuszeń, możemy się domyślać, że Elena zwyczajnie aranżuje sytuacje do zdjęć, zachęca do zabawy, i jako czuła mama oraz baczny obserwator wykorzystuje momenty szczęśliwego dzieciństwa swoich synów i dzieli się z nami tym wzruszającym szczęściem.

fot. Elena Shumilova

Jej fotografia jest bardzo intuicyjna, przy wyborze ujęć i ostatecznego wyglądy zdjęć decydujący udział ma pragnienie Eleny, by wyrazić to, co czuje. Myślę, że każdy z Was widzi, a przede wszystkim czuje, że przez te zdjęcia przemawia Miłość…

Zapraszamy do Złodziejewa na spotkanie z tą światowej sławy fotografką, na drugie w hitorii warsztaty fotograficzne w Europie, a pierwsze w Polsce.

Elena on facebook

fot. Elena Shumilova

fot. Elena Shumilova

fot. Elena Shumilova

Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografowie i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Obraz CAPTCHY

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Zobacz podobne wpisy: