III edycja konkursu – Złodzieje zmysłów

Niniejszym ogłaszamy zakończenie III złodziejewskiego konkursu fotograficznego, wokół którego zawrzały naprawdę gorrrrące emocje, zarówno wśród uczestników, głosujących internautów, jak i na obradach jury.

Konkurs obywał się dwuetapowo i trzytorowo: nadesłane zdjęcia poddawane były wstępnej selekcji, trafiały na stronę, gdzie były oceniane głosami internautów, następnie 20 najlepszych zdaniem internautów zostało przeniesionych do następnego etapu głosowania na Facebooku za pomocą „like’ów”, w tym samym czasie, po zamknięciu naboru prac, trwały obrady Jury.

Uprzejmie informuję, że wyłącznym Organizatorem konkursu były Warsztaty w Złodziejewie oraz Pałac Jasminum. Łączna pula nagród w sumie wyniosła 6800zł – bon na zakupy wartości 500zł podarował sklep Fripers, pozostałe nagrody w całości zasponsorował Organizator, będziemy zatem wdzięczni za „niezaglądanie nam do kieszeni” i niekrytykowanie zasad, wyborów, sposobu przeprowadzenia konkursu. Każdy w tym kraju ma szansę zrobić coś po swojemu i ma szansę na swój sposób promować Fotografię i fotografowanie.

Tym razem konkurs odbywał się pod hasłem Złodzieje zmysłów, o czym niestety część osób nadsyłających zdjęcia zapomniała…

Dla przypomnienia, wcześniejsze edycje, rzekłabym, że stopniowane były pod względem trudności, ponieważ kolejne hasła coraz bardziej determinowały tematykę: I nasz Konkurs to – Złodzieje chwil, II to Złodzieje emocji i III Złodzieje zmysłów. Odnoszę wrażenie, że tym razem, generalnie rzecz biorąc, było trudniej niż ostatnio wczuć się fotografom w ideę-hasło przewodnie konkursu. Liczyliśmy na sporą dawkę zmysłowości, erotyki w dobrym smaku, a zamiast tego często nadsyłano naprawdę dobre zdjęcia, ale nijak mające się do tematu konkursu. W tym miejscu chciałabym bardzo serdecznie przeprosić wszystkich, którym nie udzieliłam odpowiedzi i konsultacji, dlaczego zdjęcia nie zostały zaakceptowane. Starałam się w wielu miejscach wyjaśnić ideę konkursu i kryteria oceniania. Sama obsługiwałam konkurs, więc nie sposób odpowiedzieć wszystkim, biorąc pod uwagę fakt, że nadesłano prawie tysiąc zdjęć! Kilka zdjęć z powodu naruszenia zasad określonych w Regulaminie zostało usuniętych, myślę jednak, że dla Autorów tych zdjęć jest to jasne.

A teraz sprawy najprzyjemniejsze: podziękowania i gratulacje.

Dziękujemy za wspólną zabawę, zwłaszcza tym, którym o zabawę i promowanie dobrej fotografii chodziło i którym zawiść oraz sianie zamętu są obce.

Gratulujemy Zwycięzcom, szanujemy zwyciężonych i im także gratulujemy pięknej pasji i wrażliwości w patrzeniu na innych.

Co do werdyktu Jury, zdania były tak mocno podzielone, że o wyrażenie swojej opinii poprosiłam autorytet konkursowy w Polsce – Izabelę Urbaniak, by ostatecznie rozwiać wątpliwości w przyznaniu głównej nagrody, tym bardziej, że było nią nie byle co, a kolekcjonerska, w pełni sprawna średnioformatowa Mamiya C33 z wymiennymi obiektywami! Zatem ostateczny wynik jest wynikiem głosów: Mai Maciejewskiej, Izabeli Urbaniak, Leszka Kowalskiego oraz Marceliny Oczkowskiej.

Zwycięzcą został Roland Okoń, który większość z nas zachwycił prostotą kompozycji i zmysłowością. Gratulujemy i życzymy wielu wspaniałych kadrów wygraną Mamijką.

fot. Roland Okoń

fot. Roland Okoń

Zobacz wszystkie wyróżnione zdjęcia.

Regulamin III złodziejewskiej potyczki na zdjęcia „Złodzieje zmysłów”.

Zobacz wszystkie nadesłane zdjęcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Obraz CAPTCHY

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>