Podgrzewamy atmosferę! Konkurs „Złodzieje Zmysłów” – kolejne nagrody!

Szanowni Złodzieje Zmysłów,

nadesłaliście nam już prawie 300 zdjęć! Z zadowoleniem zauważam, że tym razem w rankingu punktowym prowadzą całkiem niezłe zdjęcia :) . Jestem z Was dumna.

Niemniej chciałabym jeszcze raz kilka kwestii omówić i podkreślić:

 • Hasło konkursu to: „Złodzieje zmysłów”, wydawało mi się oczywiste, że zmysły odnoszą się do ciała i że będzie to bardzo zmysłowy, elektryzujący konkurs aktu i portretu, tymczasem część prac moje nadzieje mąci… Proszę, wybaczcie zatem, że nie dopuszczam do widoku publicznego i odrzucam zdjęcia całkiem ładne i sympatyczne, jednak zupełnie nie związane z hasłem: a np. zdjęcie dziecka za kratami o tytule „Możemy się dowiedzieć jak czują się zwierzęta w schronisku”, czy starego człowieka pogrążonego w rozpaczy, czy też zwykły portret taty o tytule „ojca ma się tylko jednego” – ja naprawdę się cieszę, że jesteście tacy wrażliwi i refleksyjni, nie gniewajcie się na mnie – to jednak nie ten konkurs…
 • Dopuszczając zdjęcia do konkursu zwracam uwagę przede wszystkim na zgodność z tematem konkursu, jak również na ich poprawność (różnie pojmowaną skądinąd), rozumianą przeze mnie jako świadomy i trafny dobór parametrów do zdjęcia: czas, przesłona, ostrość/nieostrość, czułość,
 • Oceniając zdjęcia będę zwracała uwagę na następujące kryteria:
 • Kompozycja kadru, w tym kompozycja świateł i cieni,
 • Gra świateł i cieni, plastyka obrazu,
 • Estetyka ogólna,
 • Pomysł,
 • Realizacja pomysłu, czyli dobór stylizacji, modelki, scenografii,
 • No i przede wszystkim zgodność z hasłem konkursu!

Wszystkich ciekawych mojego podejścia zapraszam do wpisu tu.

 • Głosowanie internautów trwało będzie do 25 lutego 2013 !!!, do wtedy należy przesłać zdjęcia.
 • Jak już ktoś zasugerował będzie to najsprawiedliwszy konkurs w Polsce, ponieważ – najpierw głosujecie Wy sami – internauci (do 25.02.2013), następnie 20 najwyżej ocenionych zdjęć zostanie przeniesionych na Faceebooka i tam przez kolejne 10 dni będzie trwało głosowanie za pomocą „lajków” – czyli głosowanie, by zniwelować kumoterstwo, będzie odbywało się dwuetapowo. W tym samym czasie będą odbywały się narady KOMISJI, która wybierze swojego faworyta spośród wszystkich zdjęć (bez względu na głosy internautów). Ogłoszenie wyników nastąpi 7 marca 2013 roku.
 • Najlepszy głosami internautów autor otrzyma bon na warsztaty wysokości 1300zł oraz bon na zakupy w sklepie www.fripers.pl wartości 500zł, natomiast autor najlepszego zdaniem Komisji zdjęcia otrzyma kolekcjonerski (w 100% sprawny) średnioformatowy aparat. O nagrodach poczytacie tu.
 • UWAGA, by podgrzać atmosferę postanowiliśmy przyznać dodatkowe wyróżnienia od Komisji dla 3 autorów:  3 bony rabatowe na warsztaty wartości 500zł !!!

A teraz czas na dokładniejszą prezentację GŁÓWNEJ NAGRODY:

Na zwycięzcę wyłonionego głosami komisji czeka kolekcjonerski, średnioformatowy aparat Mamiya C33 wraz z obiektywami Mamiya Sekor 180mm f/4,5 oraz Mamiya 65mm f/3,5 z kolekcji mistrza Leszka Kowalskiego wartości ponad 2000zł !!! Oto ona:

Nasza-Wasza, tzn. dla Was główna nagroda

Nasza-Wasza, tzn. dla Was główna nagroda

Wszystko czyściutkie, sprawne, z pewnej ręki – już teraz zazdroszczę Zwycięzcy….

Zapraszamy do konkursowania, oceniania, nadsyłania prac. Konkurs trwa!

Złodziejka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

1 komentarz do postu Podgrzewamy atmosferę! Konkurs „Złodzieje Zmysłów” – kolejne nagrody!

 1. Pingback: Kilkanaście z tysiąca – wyniki III złodziejewskiej potyczki na zdjęcia | Warsztaty Fotografii Artystycznej - warsztaty fotograficzne, kurs fotografii, akt, portret

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Obraz CAPTCHY

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Zobacz podobne wpisy: