Miesięczne archiwum: Marzec 2016

Marcin Pietraszko

Marcin Pietraszko, mieszkam w Warszawie i zajmuję się amatorsko fotografią. A zawodowo zarządzam dwiema firmami

Spotkanie z Eleną Shumilovą

In February i had a chance and a pleasure to participate in workshop with famous Russian photographer Elena Shumilova. Believe me, it was fantastic experience and i can recommend it to go for it if you will ever have a chance to do so (looking to Elena’s calendar she is very busy, but still number of participants to each workshop is limited).

The workshop was perfectly organized by Marcelina Oczkowska, who is passionate about photography and created fantastic place for everyone who also want to be a part of the society. It’s located about 40km from Bydgoszcz, in Zalesie, where in very old palace with beautiful interiors people can learn different type of photography and post-processing techniques. On the website Warsztaty Fotografii Artystycznej you can find more details about this place, the workshops, people and expert being involved in this project, if i call it this way.

During two days of shooting and discussing our selected pictures we had a chance to understand how Elena is preparing herself and the models for the session, how she looks at the composition and, what is most important, we learned key secrets of Elena’s post-processing workflow. You would be surprised how simple it is (not for me yet). She brought to Photoshop the techniques which she learned being architect and a painter, so the main tools she uses are… eraser and brush. Same what we need to use when drawing the picture on the traditional piece of paper. Here are the pictures i took during the workshops.

And below you can see surroundings of the Palace in Zalesie, where the workshop has been held. Beautiful place where you can find many spots for shooting. But to do so, best is to join one of the workshop organized by Marcelina and her team under the project Warsztaty Fotografii Artystycznej.

I spend 3 fantastic days meeting great people, very passionate and talented. It was interesting experience to see how the famous and professional photographer like Elena works, but also how other people like me are working (ok, they were more experienced for sure

www: www.inthelens.pl

Skomentuj


Katarzyna Matuszewska

Katarzyna Matuszewska, 38 lat, Warszawa

Fotografowie i miłośnicy fotografii,
Jeżeli jest wsród Was Ktoś, kto się jeszcze zastanawia, czy warto wybrać się na Warsztaty do Złodziejewa, to gorąco je polecam! :)
Byłam w Złodziejewie kilka razy, zawsze wracam zadowolona, natchniona, zainspirowana z głową pełną wiedzy :)
Na miejscu, w zależności od wybranych warsztatów organizowane są wykłady, plenery oraz praca w studio. Modelki, które współpracują ze Złodziejewem znają swoją pracę i są do niej odpowiednio przygotowane. Złodziejewo posiada szerokie zaplecze stroi i stylizacji oraz mnóstwo klimatycznych zakątków i gadżetów, które doskonale wkomponują się w Wasze kadry:) Wnętrza po których będziecie się poruszać, urządzone są gustownie, mnóstwo tu zabytkowych mebli, wyszukanych detali i eleganckich drobiazgów, na ścianach znajdziecie piękne prace fotograficzne m.in. organizatorki Marceliny Oczkowskiej oraz współpracujących ze Złodziejewem fotografów. Dodatkowym atutem tego miejsca są posiłki, serwowane na pięknej zastawie zawsze syte i pyszne.
Jeżeli nie znacie photoshopa lub znacie go na poziomie średnio zaawansowanym, na warsztatach prowadzonych przez Karola Kalinowskiego nauczycie się jak korzystać z tego kultowego programu dającego niesamowite możliwości. Karol nie pominie nikogo, każdemu pomoże, wytłumaczy i przekaże olbrzymią ilość wiedzy. Trzeba się przygotować na wiele godzin bardzo intensywnej pracy, nie tylko w godzinach dziennych, ale i do późnych godzin wieczornych, podczas których nabędziecie i przećwiczycie nowe umiejętności. A potem to już tylko od Was zależy, czy z tej wiedzy skorzystacie ;)
Cały klimat Złodziejewa napawa spokojem i sprzyja twórczej atmosferze, za co dziękuję organizatorce Marcelinie Oczkowskiej.
Jeszcze raz polecam, i tym co są na początku swojej drogi fotograficznej, jak i fotografom pracującym w zawodzie, którzy są spragnieni wiedzy i osobistego rozwoju.
Katarzyna Matuszewska

Skomentuj


Master Class :: Elena Shumilova „Arkadia dzieciństwa”

Jestem bardzo szczęśliwa, że Złodziejewo kolejny raz może przecierać szlaki.

Z nieskrywaną dumą i radością przedstawiam Wam warsztaty ze światowej sławy fotografką - Eleną Shumilovą!

Warsztatów z tą Panią nie trzeba rekomendować jej fanom – szacuje się, że na całym świecie jest ich już ponad 60 mln. Elena ma za sobą udane warsztaty w Irlandii, które poprowadziła dla dużo większej grupy niż te planowane w Polsce, wkrótce jako prowadząca odwiedzi też Wielką Brytanię, Stany Zjednoczone, Danię.

Cały świat aż huczy o niej….

Skomentuj


Weekendy z mistrzami: Magdalena Russocka „Fotografowanie sercem”

Przed Wami warsztaty z Magdalena Russocka, warsztaty na których nauczycie się wszystkiego, co może pomóc Wam robić klimatyczne, dobre zdjęcia – zarówno w trakcie naciskania migawki, jak i po.

Skomentuj


Weekendy z mistrzami: Monika Ekiert Jezusek – Teatr wyobraźni

Przed Wami inspirujące spotkanie  z artystką z krwi, kości i duszy - Moniką Ekiert Jezusek.

Monika będzie opowiadać o ważnych dla niej aspektach w fotografii, dzielić się wiedzą i doświadczeniem na temat światła, kompozycji, koloru, pracy z modelem i roli intuicji w fotografowaniu.

Spotkanie będzie nastawione przede wszystkim na działanie: tworzenie scenografii od podstaw, fotografowanie i poznanie tajników postprodukcji.

Skomentuj


Postprodukcja dla fotografujących z elementami projektowania graficznego

POSTPRODUKCJA + GRAFIKA DLA FOTOGRAFA (poziom zaawansowany)

Nie jesteś zadowolony ze swoich zdjęć? Wydają Ci się szare, bez wyrazu, bez charakteru? Nie wiesz, jak uratować zdjęcie, któremu coś dolega? – te warsztaty są właśnie dla Ciebie!

Skomentuj


POSTPRODUKCJA DLA zupełnie POCZĄTKUJACYCH

POSTPRODUKCJA DLA zupełnie POCZĄTKUJACYCH

Chciałbyś, by Twoje zdjęcia wyglądały lepiej, chcesz móc je poprawiać, a jeszcze nic nie wiesz o edycji zdjęć? Nie szkodzi!

Skomentuj


POSTPRODUKCJA Z KLIMATEM czyli FOTOMALARSTWO

POSTPRODUKCJA Z KLIMATEM czyli FOTOMALARSTWO (Poziom ekspert)

Wychodząc naprzeciw wielu prośbom postanowiliśmy napisać program celujący w oczekiwania najbardziej wymagających fotografów i stworzyć warsztaty dla tych, którzy znają już narzędzia w Photoshop’ie oraz Lightroom’ie, ale chcieliby bardziej świadomie, twórczo i kreatywnie je wykorzystywać.

Oszczędźcie zatem swój czas, skorzystajcie z wiedzy innych zdobywanej przez lata i przyjedźcie do magicznego Złodziejewa zgłębić arkana cyfrowej edycji zdjęć.

Skomentuj