Miesięczne archiwum: Listopad 2015

Krzysztof Lewandowski

Krzysztof Lewandowski zamieszkały w Ciechanowie.
Informatyk – pracujący.
37 lat.

Gdybym miał wyrazić opinie, oceniać zakres i poziom warsztatów to sądzę
że opinia byłaby bardzo dobra. Miejsce i organizacja warsztatów super, co prawda pora roku
taka troszkę matowa -  w końcu listopad. Prowadzący, nakręcony pozytywnie, posiadający
wiedzę i doświadczenie oraz pasję do tego co robi, napisałbym fanatyk, to mocne słowo,
ostatnio nie popularne, no i nie wiem czy Karol by się nie obraził :) więc napiszę,
zapaleniec to też mocne, no to napiszę „animator fotografii” i tego co ze sobą niesie, przekazu,
taki twórca i krytyk sztuki. Miło było poznać taką charyzmatyczną osobę.
Bardzo przyjemnie było mi także poznać Ciebie Marcelinko, może nie tak dobrze jak Karola
który mnie tak nakręcił, że skupiałem tylko o fotografowaniu, więc sądzę że przy okazji
może jakiś kolejnych, wiosennych, malowniczych warsztatów będziemy mieli
okazje porozmawiać o Twojej pasji do fotografowania. Sądzę po tym co zobaczyłem na fotografiach
i po tym co na nich sama prezentujesz, że posiadasz duszę modela i twórcy zarazem,
a to jest zawsze ciekawe i fascynujące.

Dziękuję bardzo za możliwość wzięcia udziału
w warsztatach. Miło mi będzie uczestniczyć w kolejnych.
Na pewno jakiś ciekawy temat warsztatów znajdę.

Co mnie interesuje?
Z punktu widzenia technicznego „postprodukcja”,
z drugiej strony około duchowej, coś odwrotnego do przemijania
może „delikatności, wrażliwości zatrzymane w czasie,”
W sumie delikatność i wrażliwość chyba nie przemija,
ale gdzieś sztywnieje, usycha. Wiosna vs Jesień, hmm.

Przed warsztatami „ABC FOTOGRAFII” robiłem zdjęcia, teraz fotografuję.

Pozdrawiam
Krzysztof Lewandowski

Skomentuj


Beata Sinacka-Grzębowski

Beata Sinacka-Grzębowski, lat 34, Bydgoszcz, uczestniczka warsztatów ABC Fotografowania – fotografia dla początkujących.

Jestem przede wszystkim żoną i matką trójki cudownych Dzieciaków. Z wykształcenia Ekonomista, bardzo długo związana z bankowością, a od 3 lat uczestniczę w rozwoju  własnej firmy.
Do kluczowych zainteresowań zaliczam zagadnienia związane z ekonomią i psychologią; podróżowanie i fotografowanie ☺

Na warsztaty zdecydowałam się mając świadomość, że trafiam w ręce profesjonalistów. Byłam o tym przekonana. Przyznam, że się nie pomyliłam.

Biorąc pod uwagę, że już kilka lat temu chciałam w nich uczestniczyć, to sama myśl, że w końcu postawiłam na siebie, była dla mnie ekscytująca.  Przemierzenie 40 km okazało się dużym wyzwaniem, a to co zastałam na miejscu było wielkim zaskoczeniem. Cudowne miejsce, urządzone z gustem i wyczuciem, każdy szczegół wydaje się być dopracowany, dotknięty delikatną dłonią i muśnięty sercem wrażliwego artysty. Otaczająca przyroda, piękna, nie skażona ludzką dłonią, w atmosferze mglistej, jesiennej aury stała się dla mnie niczym Tajemniczy Ogród. Warsztaty odbyły się w cudownej atmosferze, ciepłej, rodzinnej, przy blasku kominka, w miejscu tak klimatycznych, że ciężko było je skończyć. Rewelacyjna postawa Prowadzącego (Karol Kalinowski), emanującego ciepłem, tryskającego wiedzą, którą przede wszystkim potrafi przekazać i konsekwentnego w działaniu. Świetna praktyka w warunkach studyjnych i jeszcze lepsza w plenerze… Urocze upominki, cieszą dziś moje oko. I do tego wszystkiego kuchnia -  uzupełnienie tego wszystkiego dobrego co zaznała moja dusza w tym miejscu. Same pyszności i wielka uczta dla podniebienia.

I jak tu nie wracać???

Podsumowując: Marcelina jesteś Wielka ☺, wielki ukłon dla Ciebie, że stworzyłaś to wszystko; Karol od dawna byłeś dla mnie autorytetem w dziedzinie fotografii… dziękuję! Więc: organizatorzy i prowadzący na najwyższym poziomie, kuchnia cudowna, atmosfera niezastąpiona, wkoło ludzie z pasją i samo miejsce magiczne!

Polecam Wam wszystkim z całego serca.

Nie mogę się doczekać kolejnego spotkania….

Skomentuj


Izabela Wasiłek

Iza, Lat 36, Warszawa, na co dzień zajmuję się fotografię dziecięcą i noworodkową, oprócz tego pracuję w organizacji pozarządowej.
Mama dwóch małych urwisów, fotograf.
Uczestniczka warsztatów ślubnych, postprodukcji, fotomalarstwa oraz kreowania baśni z Magdą Berny.
Miałam wielką przyjemność już kilkukrotnie uczestniczyć w warsztatach organizowanych w Złodziejewie przez Marcelinę Oczkowską. Pamiętam moje obawy kiedy po raz pierwszy pokonywałam kilometry, czy warto? Po dojechaniu na miejsce moim oczom ukazał się pięknie utrzymany i odrestaurowany pałacyk, ogromny ogród, park, stara gorzelnia. Wszystko oddane do dyspozycji młodych i ciut starszych adeptów fotografii, którzy tak jak, ja przyjeżdżają nie tylko po wiedzę ale również po atmosferę tego miejsca. Bo w Złodziejewie kadry same się malują Emotikon smile
Cóż mogę powiedzieć o samych warsztatach. Dla mnie największym zaskoczeniem było to, że warsztaty w Złodziejewie nie mają sztywnych ram czasowych. Prowadzący cały czas są z nami, czasami nawet do późnych godzin nocnych, pokazują, tłumaczą, nie „trzymają” swojej wiedzy dla siebie, dzielą się nią, jeśli krytykują to tak by wyciągnąć z tej krytyki jak najwięcej dla siebie, radzą, podpowiadają. W wielu miejscach warsztaty wyglądają zgoła inaczej, organizowane są od, do. To czy czegoś się dowiesz i wyniesiesz dla siebie zależy od prowadzącego i tego co chce Ci przekazać. Tutaj tak nie ma. Prowadzący są dla Ciebie, a po warsztatach wciąż pozostajemy w kontakcie, możemy dopytywać, pokazywać i konsultować.
Wiedza zdobyta w Złodziejewie bardzo mocno wpłynęła na to w jaki sposób moje zdjęcia wyglądają dziś. W sposób bardziej świadomy fotografuję, w sposób bardziej świadomy obrabiam moje zdjęcia. Wciąż poszukuję i w tych moich poszukiwaniach Złodziejewo ma swój ogromny wkład.
Dlatego jestem wierna i wracam do Złodziejewa kiedy tylko mogę.

Skomentuj


Monika Biela

Monika Biela, 25 lat, Częstochowa, studiuję Grafikę i Edukację Artystyczną,F otografia i Wege-gotowanie to dwie moje ulubione rzeczy  :), W wolnej chwili ubieram się na kolorowo i biegam, co mnie uspokaja i pozwala pomyśleć.
Postprodukcja dla fotografujących
Złodziejewo… Miejsce które odwiedziłam po raz pierwszy, ale mam nadzieję, nie ostatni. Wyjątkowa, magiczna atmosfera którą tworzą ludzie z pasją i baśniowa sceneria. Do tej pory uczyłam się programów Lightroom i Photoshop sama, co dawało raz lepsze raz gorsze efekty, ale po znalezieniu warsztatów o tej tematyce podjęłam decyzję o wzięciu w nich udziału. Teraz wiem, że była to dobra decyzja. Karol, który niestrudzenie prowadził zajęcia od rana do późnego wieczora, wprowadził nas na „wyższy level” w edycji fotografii. Bardzo Ci za to dziękuję Karolu :) .
Skomentuj


Damian Drewniak

Damian Drewniak, 38 lat, Częstochowa, informatyk

Master class z Anka Zhuravleva

….to będzie tylko kilka słów, które jednak są puchem marnym…większą wartością jest to, czego można dotknąć i co można przeżyć „żywo”…ten puch marny to nie dlatego, że słowa są niewiele warte, ale dlatego, ze nie zawsze potrafią wszystko wyrazić. Złodziejewo odkąd tylko je znam, zawsze kojarzyło mi się z dobrą fotografią i zawsze wiedziałem, że kiedyś tam trafię. Jest mnóstwo powodów, dlaczego nie trafiłem tam wcześniej….pieniądze, czas, dbałość o Rodzinę….ale jedno wiem….to będzie tylko kilka słów, które jednak są puchem marnym…większą wartością jest to, czego można dotknąć i co można przeżyć „żywo”…ten puch marny to nie dlatego, że słowa są niewiele warte, ale dlatego, ze nie zawsze potrafią wszystko wyrazić. Złodziejewo odkąd tylko je znam, zawsze kojarzyło mi się z dobrą fotografią i zawsze wiedziałem, że kiedyś tam trafię. Jest mnóstwo powodów, dlaczego nie trafiłem tam wcześniej….pieniądze, czas, dbałość o Rodzinę….ale jedno wiem na pewno…po tym jak już się tam trafi..Twoją kolejną myślą jest ta, że to nie był ostatni raz. Jest mnóstwo warsztatów, spotkań fotograficznych….jedne o bardziej, inne o mniej komercyjnym charakterze. Nie każde jednak dają poczucie stania się istotną cząstką tego w czym się uczestniczy. Świetnym uczuciem jest przybycie gdzieś, gdzie nikogo nie znasz i poczucie się tak jakbyś przyjechał w odwiedziny do rodziny. Nie chcę pisać o rzeczach oczywistych, takich jak wywieziona wiedza, nowe fotograficzne znajomości czy fantastyczne kadry….chcę napisać, że wrócę tam znowu również z innych powodów…nigdzie nie jedliście takiego dobrego ciasta :) ))) Znikąd nie wróciłem tak naładowany pomysłami….nikt inny nie wzbogacił mnie tak fotograficznie….dzięki Aniu za powiększenie mojej głowy, dzięki Marcelinko za fantastyczną gościnę, dziękuję wszystkim za cudowne towarzystwo…do zobaczenia :) na pewno…po tym jak już się tam trafi..Twoją kolejną myślą jest ta, że to nie był ostatni raz. Jest mnóstwo warsztatów, spotkań fotograficznych….jedne o bardziej, inne o mniej komercyjnym charakterze. Nie każde jednak dają poczucie stania się istotną cząstką tego w czym się uczestniczy. Świetnym uczuciem jest przybycie gdzieś, gdzie nikogo nie znasz i poczucie się tak jakbyś przyjechał w odwiedziny do rodziny. Nie chcę pisać o rzeczach oczywistych, takich jak wywieziona wiedza, nowe fotograficzne znajomości czy fantastyczne kadry….chcę napisać, że wrócę tam znowu również z innych powodów…nigdzie nie jedliście takiego dobrego ciasta :) ))) Znikąd nie wróciłem tak naładowany pomysłami….nikt inny nie wzbogacił mnie tak fotograficznie….dzięki Aniu za powiększenie mojej głowy, dzięki Marcelinko za fantastyczną gościnę, dziękuję wszystkim za cudowne towarzystwo…do zobaczenia :)

https://www.facebook.com/DamianDrewniakFotografia

Skomentuj


Grzegorz Piotrowski

Grzegorz Piotrowski, Grudziądz, fotografia to moje hobby, pracuję w dziedzinie technicznej – elektronice

Warsztaty w Złodziejewie podobają mi się bardzo. Prowadzący, organizacja i w ogóle. Człowiek odrywa się od szarości dnia codziennego i przenosi się do świata swoich zainteresowań, spotykając się z ludźmi o podobnych zainteresowaniach. I ta piękna atmosfera dworku i parku – nic do dodania. Wielkie dzięki Ci za to. Naprawdę dobra robota!

Skomentuj


Fotomalarstwo cyfrowe, czyli zaawansowana postprodukcja zdjęć

Wychodząc naprzeciw wielu prośbom postanowiliśmy napisać program celujący w oczekiwania wymagających fotografów i stworzyć warsztaty dla tych, którzy znają już narzędzia w Photoshop’ie oraz Lightroom’ie, ale chcieliby bardziej świadomie, twórczo i kreatywnie je wykorzystywać.

Skomentuj


Ekskluzywne warsztaty Master Class – Anka Zhuravleva

Otwieramy granice! Poszerzamy horyzonty!

Anka Zhuravleva po raz trzeci w Polsce, po raz drugi oczywiście w Złodziejewie!!!, tym razem wybraliśmy piękną złotą polską jesień – czas mgieł i spadających liści.

To dla mnie zaszczyt, że po całkiem niedługich namowach udało mi się zaprosić do Złodziejewa  jedną z najbardziej zdolnych i wrażliwych fotografek w Europie Centralnej i Wschodniej. Wprost już nie z Sankt Petersburga, a z Porto, do Was – obdarzona ogromną wyobraźnią Anka Zhuravleva. …Jeśli pragniesz doświadczyć czegoś nowego, jeśli pragniesz przez dwa dni popatrzeć na świat oczami tej kobiety, jeśli chcesz wejść w świat niezwykłej wyobraźni, zanurzyć się po szyję w świecie baśni – nie możesz takiej niepowtarzalnej okazji przegapić.

Skomentuj


Master Class – Joanna Kustra: Piękno do perfekcji – studio i PS

Spotkanie z Joanną Kustrą w Złodziejewie to możliwość zapoznania się z warsztatem niezwykle utalentowanej pani fotograf. Po to by maksymalnie wykorzystać wiedzę i potencjał Joanny, a także by oszczędzić Wasz czas, postanowiliśmy w jeden weekend zgłębić arkana zarówno pracy z modelką jak i postprocesu, poświęcając każdemu z zagadnień po jednym całym dniu. Złodziejewskie warsztaty to dwa moduły w dwa dni: 1. praktyka przy świetle studyjnym  z modelką oraz 2. cały dzień postprodukcji.

Skomentuj


Master Class – Joanna Kustra: Piękno do perfekcji – plener i PS

Spotkanie z Joanną Kustrą w Złodziejewie to możliwość zapoznania się z warsztatem niezwykle utalentowanej pani fotograf. Po to by maksymalnie wykorzystać wiedzę i potencjał Joanny, a także by oszczędzić Wasz czas, postanowiliśmy w jeden weekend zgłębić arkana zarówno pracy z modelką jak i postprocesu, poświęcając każdemu z zagadnień po jednym całym dniu. Złodziejewskie warsztaty to dwa moduły w dwa dni: 1. praktyka w plenerze  z modelką oraz 2. cały dzień postprodukcji.

Skomentuj


Master class: Światy i zaświaty Agnieszki Lorek

Agnieszki Lorek nie trzeba przedstawiać nikomu kochającemu się w w poetyckich obrazach, czy interesującemu się fotografią o proweniencjach i powiązaniach malarskich. Każdy kto chodzi po świecie z nadzieją spotkania na tym ziemskim padole wrażliwej, artystycznej duszy o dobrym sercu, powinien wybrać się na te warsztaty… Właściwie to spotkanie  bardziej niż warsztatami będzie czymś w rodzaju odprawiania  czarów. Jeśli chcecie przeżyć coś wyjątkowego, wkroczcie z nami w świat magii i zgłębcie arkana fotografii Agnieszki Lorek…

Skomentuj


Postprodukcja dla fotografujących

Nie jesteś zadowolony ze swoich zdjęć? Wydają Ci się szare, bez wyrazu, bez charakteru? Nie wiesz, jak uratować zdjęcie, któremu coś dolega? – te warsztaty są właśnie dla Ciebie!

Postprodukcja w fotografii – kolejna edycja warsztatów Photoshop (i Lightroom) w piwnicach pałacu (zamiast nudnych miejskich sal wykładowych) połączona z magicznym zimowym  plenerem.

3 intensywne dni – Warsztaty Photoshop dla fotografujących – cyfrowa edycja, obróbka fotografii oraz retusz dla pasjonatów fotografii, a także zawodowych fotografów, fotografów ślubnych, którzy chcą dopracować i poprawić swój warsztat. Celem warsztatów będzie pokazanie uczestnikom i wykonanie razem z nimi fotografii od początku do końca – czyli zorganizowanie sesji zdjęciowej, a następnie dopracowanie fotografii w programach graficznych – wieloaspektowe rozwinięcie tematu cyfrowej ciemni i fotoedycji.

Skomentuj


Techniki szlachetne: Mokry Kolodion / Ambrotyp

Techniki szlachetne nęciły mnie zawsze odkąd zdałam sobie z nich sprawę. Czynności związane z ambrotypią kojarzą mi się z wywoływaniem duchów – czynność jak najbardziej odpowiednia w pałacu :)

Ogromnie zatem się cieszę, że znalazł się ktoś, kto pokaże Wam tę magiczną technikę.  Zapraszam na spotkanie z Bartoszem Jakubcem  – człowiekiem orkiestrą, wyedukowanym, rzetelnym i zdolnym fotografem-wykładowcą.

Nawet jeśli będzie nam w życiu codziennym brakować czasu na techniki szlachetne, warto ich zasmakować i wiedzieć z czym i jak się je je.

Skomentuj


Twórcze wczasy: „8 fotografów w 6 dni”

Byliśmy pierwsi i nadal jesteśmy najlepsi w organizacji Twórczych wczasów:

Zapraszamy wszystkich na   Twórcze wczasy w Złodziejewie.

Tylko u nas aż tyle – za tak niską cenę (porównajcie zakres, ilość prowadzących, modelek… To da się policzyć)! .Zapraszamy!

Do zobaczenia w Złodziejewie!

Skomentuj


Warsztaty fotografii ślubnej

Najbardziej intensywne i najbardziej merytoryczne Warsztaty Ślubne w Polsce. Miejsca na te cieszące się ogromną popularnością i świetnymi recenzjami warsztaty rozchodzą się jak ciepłe bułeczki, zatem nie zwlekaj…

Oszczędź swój czas! Tylko u nas zdobędziesz zarówno wiedzę jak i praktykę!

Tylko u nas swoista atmosfera, bogaty program teoretyczny: sprzęt, workflow, marketing oraz praktyka reportażu z przygotowań oraz rozwijanie artystycznych wizji podczas  pleneru z „Młodą Parą”. U nas nie taimy wiedzy przed Uczestnikami! Dowiecie się wszystkiego, co wiedzą prowadzący!

Przygotuj się do sezonu ślubnego!, nie pozwól, by inni robili lepiej, to co możesz robić i Ty. Nie pozwól, by inni celniej pozyskiwali klientów! Poruszymy kwestie marketingowe, organizacyjne, techniczne i postprodukcyjne.

Warsztaty fotografii ślubnej pod okiem Jacka Batkowskiego i/lub Karola Kalinowskiego – więcej o wizji i realizacji tychże warsztatów przeczytacie we wpisie im dedykowanym.

Skomentuj


Warsztaty fotografii ślubnej od A do Z + kurs kurii! :: aż 4 dni!

Nasz absolutny hit, jedyna taka okazja w Polsce.

Połączenie wyczerpujących warsztatów fotografii  ślubnej z możliwością uzyskania zaświadczenia z Kurii Biskupiej dla operatorów audio-wizualnych uroczystości kościelnych.

Oszczędź swój czas! Tylko u nas zdobędziesz zarówno wiedzę, praktykę, jak i uzyskasz niezbędne do fotografowania uroczystości religijnych zaświadczenie z Kurii!!!

Tylko u nas tak bogaty program teoretyczny i aż 3 plenery: przygotowania, ceremonia w kościele oraz sesja plenerowa.

Warsztaty fotografii ślubnej pod okiem Jacka Batkowskiego oraz Karola Kalinowskiego – więcej o wizji i realizacji tychże warsztatów przeczytacie we wpisie im dedykowanym.

Przygotuj się do sezonu ślubnego!, nie pozwól, by inni robili lepiej, to co możesz i Ty, oraz by inni celniej pozyskiwali klientów! Poruszymy kwestie marketingowe, organizacyjne, techniczne i postprodukcyjne.

Skomentuj


Weekendy z mistrzami: Akt w studio z Fetishem

Warsztaty AKTU w studiu i we wnętrzach pod okiem Andrzeja Fetisha Frankowskiego połączone z poznaniem tajników fotografii tradycyjnej i szlachetnej

Wreszcie znów pojawiają się wyczekiwane przez wielu warsztaty fotografii aktu w studiu w Złodziejewie…

Ciało od zawsze było głównym obiektem zainteresowań człowieka w sztuce wizualnej. Akt uważany za podstawę artystycznego wykształcenia to bodajże najważniejszy temat w dziejach malarstwa, rzeźby oraz fotografii.

Na tych warsztatach pokażemy Ci, jak ciału nadać emocje i jak sportretować erotyczną grę kobiecego spojrzenia. Tworzywem będzie doświadczona, piękna, oswojona ze swoją nagością modelka. Czas, by Was z nią oswoić.

Użyjemy światła do wyłaniania kształtów z ciemności, zajmiemy się ciałem jako dynamiczną bryłą oraz emocjami, które ta dynamika niesie.

Pokażemy Ci, jak za pomocą naprawdę niewielu środków, nawet w Waszych warunkach domowych, wykonać dobre zdjęcia.

Skomentuj


Weekendy z mistrzami: Antonina Dolani „Fashion, a z duszą”

Tego w Złodziejewie brakowało…

Od dawna podpytywano mnie o warsztaty fashion, ale jak tu takie zorganizować, skoro większość fotografów (tych na wyciągnięcie ręki) robi zdjęcia wieszaków – pokazują pięknie sukienki, ale nie pokazują osób. …a przecież nie o to w Złodziejewie nam chodzi. Wreszcie znalazłam odpowiednią osobę – kreatywną, odpowiedzialną, kompetentną, utalentowaną, a do tego niezwykle ciepłą osobę – przed Wami niezwykłe warsztaty z Antoniną Dolani.

Skomentuj


Weekendy z mistrzami: Antonina Dolani :: Przetrwać zimę :: podstawy fotografii studyjnej i fashion

Warsztaty te stworzyliśmy głównie dla tych, którzy tęskniąc za wiosną, nie chcieliby zmarnować czasu w zimowym marazmie. Spotkanie z Antoniną to jak zwykle czas pełen kreatywnych wyzwań i samorozwoju. To ogrom inspiracji, wiedzy, a przede wszystkim świetna zabawa.

Zapraszamy na nie wszystkich, którzy chcieliby podszkolić się w fotografii studyjnej, a także tych, którzy powoli chcieliby wejść lub choćby zajrzeć na „salony mody”, poznając je „od kuchni”.  Indywidualne podejście do każdego, pozwoli dostosować poziom do Waszych potrzeb.

Skomentuj


Weekendy z mistrzami: Paweł Totoro Adamiec „Teatralizacja kadru”

Spotkanie z Pawłem Adamcem w Złodziejewie to już nie tylko czary, magia, przeniesienie w świat baśni i magii – to teatr! – to spotkanie z człowiekiem, który włoży w Wasze dłonie i głowy narzędzia dzięki którym staniecie się reżyserami kadrów, twórcami odrealnionej rzeczywistości, pełnej symboli i metafor. To próba przed Waszymi prywatnymi spektaklami, które, jeśli zechcecie, z większą łatwością będziecie mogli kreować.

Skomentuj