Miesięczne archiwum: Styczeń 2013

Jeśli rozbierać, to z głową

Obraz mojej ulubionej współcześnie żyjącej malarki Joanny Chrobak - sensualne, przepełnione metaforyką, symboliką kolorów.

Uniesiona na fali ostatnich wydarzeń bezpośrednio związanych z aktem, postanowiłam skreślić kilka słów związanych z tą dziedziną sztuki. Po pierwsze z powodu rozgrywającego się obecnie konkursu złodziejewskiego pod hasłem „Złodzieje zmysłów”, a jak wiemy zmysły z ciałem mocno są związane; po drugie z powodu pojawiających się u nas w ostatnim czasie warsztatów aktu; po trzecie z powodu „zaszczytu, który mnie spotkał” ze strony Playboya, który to wybrał moje zdjęcie jako jedno z 12 do kalendarza wydanego z okazji dekady konkursu Fotoerotica, o czym nota bene nikt mnie z tej redakcji nie poinformował, a to wszystko razem wzięte, pozwala mi domyślać się, że ów miesięcznik ma problemy nie tylko budżetowe (wybrane zdjęcie nie pojawi się jednak w tym wpisie, ponieważ nie nie jest moim ulubieńcem). No i po ostatnie – już niedługo Walentynki – dzień zmysłowej miłości.

9 komentarzy


Michał Wrombel

Michał Wrombel, 28 lat, Poznań

„Postprodukcja dla fotografujących”

Zdecydowanie polecam Warsztaty w Złodziejewie. Urokliwy pałac i rozległy przepiękny ogród gwarantują niezliczone możliwości robienia zdjęć, a same zajęcia z postprodukcji odbywają się w klimatycznych wnętrzach pałacu.
W ciągu trzech bardzo intensywnych dni otrzymałem solidną (choć to chyba mało powiedziane) dawkę wiedzy, wskazówek i rad, które na pewno pomogą mi wejść na wyższy stopień obróbkowego wtajemniczenia.
Ponadto gospodarz w osobie Marceliny i prowadzący w osobie Karola tworzą bardzo sympatyczną domową atmosferę, a przysłowiową wisieńkę na torcie dokładają panie kucharki serwujące przepyszne jedzenie. Na pewno jeszcze tu wrócę! :)
Dziękuję i pozdrawiam!

www.michalwrombel.pl

http://www.facebook.com/michalwrombelphotography

Skomentuj


Tomasz Jurewicz

Tomasz Jurewicz – lat 43, Sieradza …a teraz proszę zachować powagę…emeryt :)

„Postprodukcja dla fotografujących”

Fotografuję przede wszystkim śluby, ale jak jest czas to i modelkę i kawałek krajobrazu :) . Nie żałuję tych godzin spędzonych w Pałacu. Wyniosłem z warsztatów wiele czyli…kota…łyżeczkę i rower.T aki dżołk :)    Przyjechałem…zobaczyłem…i jeszcze tam wrócę ! Świetna atmosferka. Wiedza Karola jest wielka jak Pałac w Zalesiu :) Naprawdę warto…polecam szczerze. Świetna kuchnia i normalni ludzie to jest to co lubię najbardziej !

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję ! :)

www.tomjura.pl

Skomentuj


Agniezka Bożek

Agnieszka Bożek – chemik, 30 lat, Żagań

Warsztaty ślubne

Ubolewam, że Złodziejewo jest tak daleko. Tęsknię strasznie. U Marceliny jest inny świat. Odcięty od wszystkiego, co złe i smutne. Człowiek może się wyciszyć, rozluźnić i poczuć szczęśliwie.  Tylko dobry człowiek może stworzyć takie miejsce i taką atmosferę, sprawić, że inni czują się wolni i szczęśliwi, a tak się u niej poczuliśmy. Wiele złego nas spotkało…ale teraz jesteśmy wynagrodzeni tym, że spotykamy takich ludzi jak Marcelina – i te obiadki, i kotki, i wszystko inne :) echhh kochamy Cię za wszystko!

Dziękujemy za wszystko – za pomoc i za fotograficzny warsztacik. Jesteś naszą skarbnicą wiedzy :) takim świetlistym promyczkiem pełnym ciepła i dobra w tym szarym świecie.

https://www.facebook.com/BozikiFoto?fref=ts

Skomentuj


Prywatna Fotokolekcja III: Wiktor Franko

fot. Eugenio Recuenco

Publikujemy kolejny odcinek „Prywatnej fotokolekcji” jak zwykle z lekkim opóźnieniem, no ale cóż – Artyści i ich czas rządzą się własnymi prawami :) .

Dziś o swoich fascynacjach opowie jeden z najzdolniejszych i najbardziej obiecujących fotografów  młodego pokolenia. Warto mu się przyjrzeć i jego miłości wziąć pod lupę…

Skomentuj


Oświetlenie studyjne w fotografii

kolor_barwa

Oświetlenie studyjne jest obecnie niezbędnym elementem wyposażenia studia fotograficznego a jego używanie wymaga wiedzy obejmującej szereg zagadnień, rozwiązań, rodzajów sprzętu oraz technik. Na pierwszy rzut oka łatwo się w tym wszystkim pogubić, jednak przy bliższym spojrzeniu okazuje się, że niezależnie od tego z jakiego oświetlenia korzystamy, zawsze rządzą nim pewne podstawowe zasady. W kilku kolejnych artykułach postaramy się dokonać małego przeglądu udogodnień jakie zafundował fotografom rozwój techniki. Przyjrzymy się dostępnemu arsenałowi oświetleniowemu, modyfikatorom i ich zastosowaniom. Zacznijmy jednak od najprostszych i niezbędnych rozróżnień.

Skomentuj