Miesięczne archiwum: Listopad 2010

Agnieszka Machowska

Agnieszka Machowska

Agnieszka Machowska, Paranoja – modelka, mająca za sobą setki sesji artystycznych i kilka poważniejszych sesji reklamowych. Także wizażystka, fotograf i to taki, który nie tylko naciska migawkę, ale taki, co bawi się w laboranta.
Kobieta, którą w Polsce każdy miłośnik fotografii zna. Modelka samograj. Podporządkuje się wizji fotografa i sprosta chyba każdej, a jeśli on nie będzie miał wizji, sama znajdzie pomysł na siebie. Jej twarz i ciało daje tyle możliwości, ile stwarza piękna księga z nieskończoną ilością kart do zapisania. Profesjonalna, spokojna, cierpliwa, zaangażowana, kreatywna. Aktorka o tysiącu twarzy i doskonałej mimice, która odgrywa przed fotografem wspaniałe spektakle. I przy tym wszystkim Prawdziwa Kobieta.
Fotografowanie jej to inspirujące zajęcie. Potwierdzają to wszyscy, którzy mieli szczęście pracować z Agnieszką.

http://www.maxmodels.pl/paranoja.html

Skomentuj


Magdalena Berny

Magdalena Berny (14)

Magdalena Berny  urodziła się w maju 1976. To fotograf samouk, pasjonatka. Na co dzień matka dwójki dzieci.

Magdalena jest laureatką wielu nagród w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach fotograficznych. Przez lata udało jej się stworzyć własny, rozpoznawalny styl. Dzieci ze zdjęć Magdaleny są często dla odbiorców opowieścią o ich utraconym dzieciństwie. Same zdjęcia bezsprzecznie mają w sobie jakąś magię i tajemnicę – jakby były zbiorem opowieści z księgi baśni. Magdalena jak sama mawia: najważniejsze jest dla niej, by w portrecie zamknąć cząstkę duszy…

Skomentuj


Andrzej FETISH Frankowski

Andrzej Frankowski (2)

Andrzej Frankowski, Fetish, jeden z najbardziej znanych fotografów kobiecego ciała w Polsce. Swoim doświadczeniem i wyczuciem w kwestii tak delikatnej jak akt bije na głowę wielu, żeby nie napisać że wszystkich. Fotografia jest dla niego całym życiem, poświęca się jej bez reszty, a o jego poszukiwaniach i rozwoju najlepiej świadczą metamorfozy fotograficzne, często nie bez powodu głośno dyskutowane. Fetish przeszedł drogę od aktów krzyczących erotyzmem, przez nostalgiczne skulone w sobie kobiece ciała, anielice, fotografie reklamowe, sielskie krajobrazy, w które wplątuje nagie kobiece postacie.

Fotograf-myśliciel-rzeźbiarz – układa z ciała formy, które wcześniej tworzy w swojej głowie. Ciosa światłem. Fotografował lustrzanką cyfrową i w końcu powrócił do analogowej fotografii średnioformatowej. Uhonorowany w 2007 roku II miejscem oraz w 2010 I miejscem w konkursie Fotoerotica miesięcznika Playboy.

W 2013 wydał niezwykły album z fotografiami, który zachwycił setki osób swoją zawartością. Ze wstępu: „Romantyczne, ale i erotyczne; tak piękne, że aż nierzeczywiste, a jednocześnie pełne prawdy i nieudawanych emocji; mocne w wyrazie i równocześnie pełne delikatności – takie właśnie są zdjęcia Andrzeja Frankowskiego. Siła jego wyobraźni i wrażliwości zabiera nas w niepowtarzalną podróż po jego własnych poszukiwaniach świata, w którym czułby się dobrze i bezpiecznie. Zdjęcia Andrzeja są opowieścią mężczyzny o tęsknocie za spełnieniem i o kobiecie, która jest w stanie mu je zapewnić (…)

Nauczyciel, mentor, wizjoner. Zafascynowany mitologią pogańską, ezoteryczną treścią i symboliką. Swoją fotografią składa niewątpliwie hołd Kobiecie, a jego obrazy tchną bezwzględnym wyczuciem piękna, kształtu i kunsztem przełożenia ujmującej kobiecej natury w estetyczny porządek, który swoją naturalnością sięga ludzkich instynktów.

Strona Fetisha

Wywiad dla Szerokiego Kadru

Fan page Fetisha

1 komentarz


Aleksandra Hapka

DSC_0275mmejdwłosyfmałe

Aleksandra Hapka, niespodzianka naszych warsztatów. Do Złodziejewa przyjedzie wprost z Mediolanu, gdzie przebywała przez ostatni rok, pozując dla wielu tamtejszych agencji. Marcelina Oczkowska w 2008 roku za zdjęcia z jej udziałem zdobyła III nagrodę w konkursie Fotoerotica. Ola jest piękną kobietą o mądrych, przenikliwych oczach; o ciele w idealnych proporcjach. Mieszka w niej i dziewczynka, i kobieta. Mawia, że oddycha pozowaniem i coś w tym zaprawdę jest – przychodzi jej to z niesamowitą lekkością. Jest bardzo kreatywna, w lot odgaduje myśli fotografa. Ma zdolności aktorskie – przekazuje emocje i buduje pożądany klimat na sesji. Ola to ktoś więcej niż modelka – to Muza.

Skomentuj


Karol Kalinowski

5

Karol Kalinowski, Karolgrafik, grafik komputerowy z wykształcenia, freelancer, projektant i fotograf z wyboru. Ma na swoim koncie projekty dla takich firm jak Renault, Kompania Piwowarska, British American Tobacco, Quiosque.

Fascynują go możliwość jakie daje edycja cyfrowa fotografii. Wykorzystuje na tym polu swoją wiedzę graficzną, zdobytą w zawodzie designera, zarówno na potrzeby Internetu, jak i druku.

Zdradza tajniki edycji fotografii w aspekcie całego procesu edycyjnego. Jego praktyczne wskazówki oraz osobiste refleksje poparte wieloletnim doświadczeniem pozwolą przybliżyć sekrety retuszu, rekonstrukcji i workflow w fotografii cyfrowej.

Świetliste.pl » Artystyczna Fotografia Ślubna

Skomentuj


Sylwia Burzykowska

fot. Marcelina Oczkowska

Sylwia jest studentką budownictwa, wkrótce obroni tytułu magistra. Marzy jej się praca związana z ochroną zabytków. Ma umysł ścisły połączony z marzycielską duszą.

Sylwia to imię pochodzenia łacińskiego, od słowa silvius (leśny, dziki, żyjący w lesie). I z tym właśnie się utożsamia. Kocha naturę, jak mówi, w jej zaciszu czuje, że żyje, a w jej wcieleniu zapewne była kotem.

Sylwia przygodę z sesjami zdjęciowymi rozpoczęła  2 lata temu. Pozowanie stało się dla niej swego rodzaju areną, walką o podniesienie poczucia własnej wartości. Pozwoliło otworzyć się na ludzi i przezwyciężyć nieśmiałość. Aż trudno uwierzyć w te zwierzenia, widząc Sylwię i poznając ją jako niezwykle piękną, mądrą i nad swój wiek dojrzałą kobietę.

Współpracując z fotografami Sylwia poszukuje tajemniczości, naturalności, zmysłowości. To czego nie da się opisać słowami, a można wyrazić obrazem. Ulotność chwili. Z drugiej jednak strony uwielbia dosadność, abstrakcję, surrealizm, który odnajduje np w twórczości Zdzisława Beksińskiego.

Sylwia, co muszę dodać jako organizator i fotograf jest osobą niezwykle zdyscyplinowaną, sumienną, samodzielną – współpraca z taką modelką pozwala zapomnieć o sprawach organizacyjnych i skupić się już tylko na opowiadaniu wspólnej historii….

Skomentuj


Jacek Batkowski

jacek batk sd

Jacek Batkowski, najbardziej tajemniczy, choć najbardziej rozgadamy i wielce doświadczony fotograf-wykładowca naszych warsztatów. Pasjonat, freelancer. Wielki autorytet nie tylko w kujawsko-pomorskim. Przemierza z nikonem d3 świat, by uwieczniać piękno, mimo że najczęściej ćwiczy na córce. Świetny portrecista, który potrafi odsłonić blask kobiety jak mało kto. Jacka trzeba posłuchać i móc z nim pofotografować.

1 komentarz


Angelika Gembiak

fot. Bartek Wierzbicki

Zawsze marzyło mi się, by popełnić zdjęcia z baletnicą. Jest w tych tancerkach coś niezwykle kobiecego, eterycznego, efemerycznego, subtelnego. Spełniłam to fotograficzne marzenie nie tylko dla siebie, ale i dla całej rzeszy uczestników warsztatów w Złodziejewie i ich Absolwentów.

Długo szukałam kobiety, która  byłaby zarówno piękną tancerką, jak i mądrą, szlachetną kobietą. Znalazłam istotę idealnie wpasowaną w ten opis.

Angelika urodziła się w 1988 w Gdańsku. Jest absolwentką (2007 r.) tamtejszej Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej.

W latach 2007-2009  zatrudniona była w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie.

Od 2011 r. jest solistką Baletu w Operze Nova w Bydgoszczy.

Skomentuj


Anna Sroka

IMG_6385sdsnjddddxokdkmmałe

Anna Sroka, najmłodsza spośród naszych modelek i jak przystało na tak młodą osobę najbardziej delikatna i subtelna. Oaza spokoju z burzą długich ognistych włosów oraz z tysiącem piegów na twarzy.

Nie sposób tu nie wspomnieć, że Anna jest odkryciem Złodziejewa i Złodziejki. To od czasów pozowania na tychże warsztatach stała się rozpoznawalną w świecie fotografów modelką, stąd trafiła na chwilę do agencji ML i z wielką częstotliwością zaczęła pozować na sesjach artystycznych i komercyjnych.

Charakterystyczna, piękna, mocna twarz idealna do portretów. Ania jako osoba ujmuje klasą, dobrym wychowaniem – przejawia się to też w jej sposobie pozowania – bez chaotycznych, dzikich ruchów, bez kokieterii i skupiania się na siłę na ukazaniu jej własnego piękna stara się podążyć za wizją fotografa i jej sprostać, a trzeba podkreślić, że przychodzi jej to z niezwykłą łatwością.

http://www.maxmodels.pl/sroken.html

Skomentuj


Beata Banach

Beata Banach prowadzący (

Beata Banach to nasza królowa koloru. To artystyczna dusza niemalże od urodzenia. Talenty do wszelkich sztuk przejawiała już od dziecka:  śpiew w chórze i w zespole wokalnym, plastyka, gra na gitarze oraz ogólnie pojmowane zajęcia techniczne – szycie, dzierganie, konstruowanie, projektowanie odzieży.

Jej przygoda z fotografią zaczęła się w podstawówce od zabawy fotografią czarno-białą i ciągnęła się do liceum. W tym czasie buszowała także w ciemni fotograficznej. Naturalną kolejnością była domowa fotografia dziecięca i rodzinna. Jednak prawdziwa przygoda z fotografią zaczęła się od podróżowania po świecie, bywania na forum fotograficznym gdzie publikowała swoje foty i uczyła się jak je doskonalić oraz oczywiście od czasu bywania na warsztatach w Złodziejewie,dzięki którym jak sama mówi jej miłość do fotografii rozkwitła w pełni i dopiero tutaj nauczyła się patrzenia na fotografię sercem, a nie samą techniką. Duży wpływ na jej wrażliwość i postrzeganie kolorów, komponowanie ich, miały podróże. Zwiedziła wiele fantastycznych miejsc na świecie od klimatów rajskich, palmowych aż po arktyczne, połowę z nich jako załogant jachtu dalekomorskiego. Brała udział w arktycznej wyprawie podczas której opłynęłam Spitsbergen. Skłonności do zarządzania ludźmi ;)   tak pokierowały jej losem, że od 20 lat pracuje jako nauczyciel i ciało pedagogiczne z niej naprawdę dobre i doświadczone, co może mieć wpływ na jakość prowadzonych przez nią warsztatów.

Skomentuj


Agnieszka Lorek

Constellation of imagination

Agnieszka Lorek – kobieta „renesansu”, kobieta nieoczywista, jakby nie z tego świata, nie z tej rzeczywistości – potwierdza to każdy, kto zetknął się z nią choćby raz w życiu. Aurę poetyckości, artyzmu i nastrojowości roztacza wokół siebie nawet gdy tylko oddycha. Żyje sztuką (w szerokim pojęciu) odkąd urodziła się  trzynastego stycznia 1978 roku w Sosnowcu. Skończyła szkołę muzyczną klasy fortepianu. Poza fotografią Agnieszka wyraża siebie także przez muzykę – nie tylko gra i śpiewa, ale także komponuje i pisze słowa piosenek. Jest gruntownie wykształcona w duchu humanistycznym: studiowała filozofię na Uniwersytecie Śląskim. Pisała w przeszłości felietony, żeby było ciekawiej i znów nie tak typowo –  pod męskim pseudonimem J. Jej prace podejmowały problemy socjologiczne i psychologiczne. Ale uwaga – to nie koniec – jak skromnie w rozmowie ze mną wspomniała: „Zebrałam też trochę nagród w życiu z powodu mojej pasji do malarstwa”…. I jak tu jej nie kochać?

Talent malarski – wyczucie światła i koloru widać w każdej jej fotografii, w każdym kadrze. Agnieszka po mistrzowsku tworzy nastrój nie tylko dzięki wydobytym emocjom fotografowanych postaci, ale także zestawiając ze sobą kolory właśnie oraz materiały i tekstury, dobierając baśniowe scenerie. Jej zdjęcia są tak fascynujące i wciągające, że słychać w nich szum wody, wiatru, ale także muzykę. Nieustannie inspiruje ją W. A. Mozart – to dla niej klucz do świata, w którym chciałaby zamieszkać na zawsze. Pociąga ją też mistycyzm i wolnomyślicielstwo. Kocha się w antynomiach. Jej fotografie mają klimat zamierzchłych wieków – trochę średniowiecza, trochę epoki wiktoriańskiej – czuć w tym pewną nostalgię i duszenie się w czasach współczesnych, co znamienne jest dla wrażliwych jednostek, nie potrafiących godzić się z rzeczywistością taką, jaka jest – czyli brudną, szarą i okrutną. Fotografia Agnieszki to próba odnalezienia, wykreowania alternatywnego świata, w którym artystka czułaby się bezpiecznie. A my, oglądając jej zdjęcia, także chcemy być w tym jej świecie obecni. Spotkanie z Agnieszką w Złodziejewie to sposobność do wkroczenia w ów piękny i tajemniczy świat…

Ale to nie koniec niespodzianek w jej biografii – Agnieszka Lorek dołączyła już do grona sławnych fotografek takich jak Sarah Moon, czy Ellen von Unwerth, ponieważ podobnie jak one, zanim zaczęła fotografować, byłą modelką – od czternastego roku życia chodziła na wybiegach w wielu krajach Europy.

Skomentuj


Radosław Pujan

fot. Radosław Pujan
Urodzony w Poznaniu 8 marca 1978, być może właśnie z datą urodzenia związana jest miłość, fascynacja i szacunek Radka do kobiet…
Według niego kobieta to niedoścignione dzieło sztuki, dlatego oczywiście to ona  jest głównym tematem jego zdjęć. Mimo że Radek chodzi z głową w chmurach,  udaje mu się przywiązywać wagę do detali, które zgodnie z zasadą „diabeł tkwi w szczegółach” sprawiają, iż jego fotografie są kompletne – zaplanowane od początku do końca, od kompozycji, przez światło po scenerię. A skoro jesteśmy już przy scenerii – oglądając zdjęcia Radka dostrzeżemy jego kolejną fascynację – podróże. Tłem do zmysłowych, rozedrganych sytuacji, scen, w których wyczuwamy napięcie (nie tylko erotyczne), które wyglądają jak kadry dobrego filmu, są często salony oddychające przeszłością, wąskie, stare uliczki nadmorskich miasteczek, miejsca do których tęsknią artystyczne dusze.
Sentyment do starych miast ma początek być może  w Krakowie, gdzie Pujan mieszkał i gdzie poznał magię analoga, któremu jest niemalże bezgranicznie wierny, ponieważ to dzięki niemu nauczył się robić zdjęcia zupełnie inaczej – z dbałością o każdy element. Radek mieszkał w Brukseli, potem we Francji, teraz znów w Brukseli.  To niezapuszczanie korzeni oraz podróże wzbogacają go, uwrażliwiają i pobudzają jego wyobraźnię.
Jego zdjęcia wiszą w jednej z brukselskich galerii. Jest zwycięzcą najważniejszego konkursu aktu w Polsce – Fotoerotica 2011, finalistą Hasselblad master.
Ale przede wszystkim Radek jest skromnym człowiekiem, który pomimo niezaprzeczalnym talentom, i jakby na przekór sukcesom, nie życzy sobie, by spotkanie z nim nazywało się warsztatami, a plenerem, bo najzwyczajniej w świecie największą radość czerpie z fotografowania, a nie z mówienia o fotografii … :)
Skomentuj


Joanna Kustra

118_Misty_Dream5

Joanna Kustra jest fotografem mody i portretu oraz retuszerem. Podczas studiów językowych w Krakowie odkryła zainteresowanie fotografią, które dość szybko z pasji zamieniło się w sposób na życie. Joanna to najprawdziwsza artystyczna dusza – zanim zainteresowała się fotografią, rozważała karierę muzyczną.

Rozpoznawalny styl Joanny, oryginalne świeże podejście do fotografowania oraz  jej perfekcjonizm przynosił kolejne publikacje, wystawy i nagrody. Joanna Kustra może pochwalić się m.in. tytułem Digital Photographer of the Year (2010), zwyciężyła też w konkursie “The LOOK” organizowanym przez PDN.

Spędziła 5 lat w Londynie, gdzie szlifowała swój warsztat, asystując wielu uznanym fotografom i współpracując z międzynarodowymi markami.

Artystyczny klimat Londynu pozwolił rozwinąć jej charakterystyczny, malowniczy styl zdjęć. Ma na koncie kilka zbiorowych wystaw oraz publikacje w magazynach fotograficznych i modowych na całym świecie. Jej zdjęcia wygrały wiele międzynarodowych konkursów.

Skomentuj


Asida Turava i Radosław Rędzikowski

2

Abchasko-polski duet fotograficzny.
Zajmujemy się fotografią komercyjną – moda i hair&beauty, to nasze główne tematy. Od lat szkolimy fotografów, piszemy książki o fotografii, prowadzimy bloga o życiu fotografa i chętnie dzielimy się swoją wiedzą z każdym, kto zapyta. Niemal nie wychodzimy ze studia, gdzie toczy się intensywne życie fotografii komercyjnej. Pracowaliśmy dla takich marek jak H&M, McArtur, Muses, Nippi…mamy na swoim koncie trochę celebrytów i publikacji, co naszym zdaniem nie jest żadnym osiągnięciem, dużo bardziej cenimy swoje portfolio, do którego odsyłamy.
W fotografii interesuje nas wszystko co wybujałe, przesadzone, a jednocześnie zgrabne i dopieszczone. Naturalność, to ostania rzecz, na jakiej nam zależy, dlatego najchętniej pracujemy z modelkami, najczęściej w studio. Lubujemy się w skomplikowanym oświetleniu i efektach specjalnych. Obróbka w przypadku naszych prac, to prawie wyłącznie retusz niedoskonałości, na które nie mamy wpływu podczas sesji. Reszta musi wyjść prosto z puszki, tak idealna, jak tylko się da.

http://pieknografia.pl

Skomentuj


Anita Wąsik

10710847_760035380734356_7245223581102672236_n

Z wykształcenia jest muzykiem-skrzypkiem.  Historia Anity jest świetnym przykładem na to, że jesli pokocha się coś naprawdę mocno, nie ma przeszkód by przewrócić całe swoje życie do góry nogami, byleby móc to robić :-)

Anita od dziecka grała i koncertowała. Skończyła szkołę muzyczną, poszła na uniwersytet i kończąc studia wszystko wskazywało na to, że jej życie kręcić się będzie wokół instrumentu. Stało się jednak inaczej. Na 5 roku studiów odkryła fotografię. Od pierwszej zrobionej klatki wiedziała, że nie ma już odwrotu – musiała fotografować. Właśnie tym sposobem, zdradziła skrzypce na rzecz fotografii, choć może niezupełnie, bo wciąż uczy grać dzieci na tym pięknym instrumencie.

W fotografii najbardziej kocha możliwość uchwycenia tego, czego gołym okiem nie widać. Zawsze podobały jej się nieco odrealnione kadry, i do takich stara się dążyć. Anita jest samoukiem, ale miała to szczęście że na jej drodze pojawiały się osoby, które ją inspirowały, pomagały odkrywać nowe horyzonty.

Pokonywanie granic swojego poznania, przekraczanie granic rzeczywistości, poszukiwania alternatywnych światów, w których króluje piękno, wrażliwość i zapach kwiatów to cel jej twórczości. Anita już niejednokrotnie sobie i nam udowadniała, że dla niej nie ma rzeczy niemożliwych. Tym razem podejmie nowe wyzwanie i będzie dzieliła się z Wami swoim doświadczeniem, pozwalając Wam wkroczyć do jej baśniowego świata. Podzieli się z Wami wiedzą na temat swojej niezwykle plastycznej, subtelnej obróbki. Spotkanie z tak artystyczną duszą to nie lada gratka. Nie przegapcie tego!

Skomentuj


Magdalena Russocka

fot. Magdalena Russocka

Oto kobieta, która jak mówi, odzyskała wolność, kiedy pozornie straciła wszystko. Dla niektórych upadłość własnej firmy, emigracja, zmiana otoczenia jest końcem świata – dla niej wszystko to okazało się wyzwoleniem. Bizneswoman została sprzątaczką. Na pięćdziesiąte urodziny zrobiła sobie prezent w postaci aparatu fotograficznego  i wtedy poczuła, że wkroczyła w zupełnie nowy, fantastyczny świat,  zupełnie jej dotąd nieznany, który zawładnął jej ciałem, umysłem, całym życiem. Pomysł na taki właśnie prezent przyszedł właściwie znikąd, nigdy wcześniej nie interesowała się fotografią. Nie miała pojęcia na czym polega działanie przysłony i który guzik jest do czego. Nie wiedziała co to są programy do obróbki zdjęć. Powoli i z uporem uczyła się wszystkiego od podstaw,  sama.

Skomentuj


Paweł Totoro Adamiec

minatura

Prace Adamca pierwszy raz zobaczyłam w 2009 roku i już wtedy wiedziałam, że jest to Gwiazda polskiej fotografii, geniusz wyobraźni, człowiek obdarzony ogromnym talentem. Od 2010 usiłowałam ściągnąć go do Złodziejewa, ale Paweł ze swoich powodów nie opuszczał własnego województwa. Jednak rok 2014 zapisuję w historii Złodziejewa na czerwono – wreszcie udało mi się „zdobyć go” dla Was….

Paweł Adamiec – fotograf, charakteryzator, projektant, wykładowca KUL, Lubelskiej Szkoły Fotografii i SPPSS Lublin. Współzałożyciel Fundacji Kultury Audiowizualnej beetle.pl oraz członek składu Agencji Multimedialnej kaiju.pl.

Autor okładki do pierwszej polskiej encyklopedii mody Fashion Book Poland. Laureat Żurawi 2011. Z zamiłowania przyrodnik.

Absolwent architektury krajobrazu na KUL, gdzie zdobył podstawy wiedzy artystycznej. Na co dzień uczy m.in. tam projektowania, florystyki i rysunku.

Przygodę z fotografiką kreatywną rozpoczął w 2009 roku. Na potrzeby sesji zdjęciowych wykonuje kostiumy, makijaże, fryzury i scenografie. W swoich pracach ukazuje mocno teatralną i zniekształconą rzeczywistość wraz z wprowadzonymi w nią osobliwymi postaciami. Tworząc kreacje i makijaże, często sięga po nietypowe materiały i techniki. Inspiracje odnajduje w przyrodzie, baśniach, muzyce oraz w świecie mody, stawiając na innowacyjność przedstawionych historii oraz na możliwość dowolnej ich interpretacji.

www.paweladamiec.pl

www.facebook.com/Totoro.Adamiec

Skomentuj


Elena Shumilova

fot. Elena Shumilova

Elena Shumilova to na naszym pokładzie kolejny fotograf ze Wschodu. Tworzy fotografie wykorzystując klimat swojego niezwykłego domu w podmoskiewskiej wiosce. Elena swoją przygodę z fotografią rozpoczęła w 2012 roku, kiedy jej mąż podarował jej aparat, czyli niespełna dwa lata po pierwszych próbach fotografowania jej fotografia stała się rozpoznawalna na całym świecie. Mamy rok 2015 i obecnie jest ona uznawana przez wielu za jedną z ośmiu najlepszych portrecistów dzieci na świecie, ma w sieci około 60 mln zwolenników – osób obserwujących. Obecnie fotografuje Canonem EOS 5D Mark II i najczęściej obiektywem 135mm.

Skomentuj


Monika Ekiert Jezusek

fot. Monika Ekiert Jezusek

Monika fotografuje od 16 roku życia, jednak dopiero kilka lat temu utwierdziła się w przekonaniu, że właśnie ta forma wypowiedzi najbardziej jej odpowiada.

Zdejmowanie masek, dotykanie tego, co najgłębsze i najprawdziwsze, a także mierzenie się z kanonami piękna, to wszystko leży w kręgu jej zainteresowań. Niewyczerpanym źródłem inspiracji jest dla niej człowiek i jego wnętrze, niepokoje, rozterki, pytania, ale również to, co rozgrywa się w sferze marzeń i snów.

Skomentuj


Margarita Kareva

fot. Margarita Kareva

Margarita Kareva  urodziła się i mieszka w Jekaterynburgu w Rosji. Fotografuje dopiero od 2011 roku, ale jej zdjęcia są już rozpoznawalne i wielbione na całym świecie. Była ekonomistką, ale jej wielka pasja sprawiła, że oddała się wyłącznie fotografowaniu.

Skomentuj